امروز سه شنبه ‌۲۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱
پست الکترونیک ما
info@ctslab.ir
تلفن تماس
077-33342250

فیلتر هوا

فیلتر هوای غیر استاندارد یک قطعه مصرفی برای خودرو، می تواند باعث صدمه به موتور و بالا رفتن سوخت تا 30درصد بیشتر و آلودگی محیط زیست شود.

در جتمع آزمایشگاهی چرخه طبیعت سبز، قابلیت تست انواع فیلترهوای خودرو های سبک و سنگین با غبار آریزونا می باشد.
از تست هایی که روی فیلتر هوا انجام می گردد, می توان به تست راندمان، ظرفیت غبار، مشخصه فیلتر، گسیختگی عامل و حساسیت به دمای سرد و گرمدر این آزمایشگاه اشاره کرد.

«فیلتر هوا» از تجهیزات لازم و ضروری در خودرو است. «فیلتر هوا» به موجب داشتن خاصیت جذب ذرات موجود در هوا، مانع ورود گرد و غبار و ذرات آلوده موجود در هوا به داخل موتور اتومبیل می شود. در حالت طبیعی موتور اتومبیل در قبال هر گالن سوخت از هزار گالن هوا استفاده می کند. در این صورت برای سوخت صحیح خودرو باید از «فیلتر هوا» استفاده کنیم.

 

فیلتر روغن

 

فیلتر روغن خودرو، قطعه مصرفی برای خودرو است که استاندارد نبودن آن باعث پایین آمدن طول عمر موتور می گردد.

فیلتر های روغن به دو دسته فیلتر های روغن المنتی و پیچی تقسیم میگردند که بر اساس استاندارد ملی دارای بند های آزمون از جمله راندمان، افت فشار، سوپاپ اطمینان، تست حباب هوا، تحمل فشار پوسته، تست نشتی، روغن و تست ضربه می باشد که در این آزمایشگاه برای فیلتر روغن انجام می گردد.

خودرو تنها یک وسیله ی حمل و نقل که در ظاهر می بینیم نیست و مسلما به موارد نگهداری بیشماری از قبیل همین فیلتر روغن نیاز دارد. تعویض و چک کردن فیلتر روغن تنها یکی از موارد بیشماری از امور فنی خودرو محسوب می شود.

این آزمایشگاه دارای گواهینامه تایید صلاحیت 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت کل کشور می باشد.

دسته راهنما

در حال بروز رسانی

آزمایش خودرو و نیرو محرکه

فیلتر روغن

در حال بروز رسانی...

فیلتر هوا

درحال بروز رسانی...